02.11.20173 681

Капітальний ремонт і реконструкція. Частина ІІ

Новини

За матеріалами http://vk.kr.ua

IMG_3047

У матеріалі «Капітальний ремонт і реконструкція. Частина І» ми ознайомились із частиною об’єктів, які визначені у 2017 році громадами Онуфріївського, Світловодського, Знам’янського районів та м.Знам’янка як першочергові в капітальному ремонті чи будівництві. Тож у нинішньому випуску до вашої уваги інформація про хід будівництва та реконструкції об’єктів ще на трьох територіях Кіровоградської області.

Левова частина коштів (яка загалом становить 15 млн грн) від загальної вартості будівництва залучена із державного бюджету за сприяння народного депутата України Олеся Довгого. Якщо ж порахувати кошти, що надійшли на розвиток 102-го округу протягом 2016-
2017 років його роботи у Верховній Раді України, то ця сума складає близько 50 млн грн. У співфінансуванні працюють і місцеві бюджети.

Новгородківський район

Селище міського типу Новгородка

Приміщення Новгородківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів — центр довузівської підготовки» введене в експлуатацію 1991 року. Будівля потребує капітального ремонту, та на даний час найбільші проблеми з опаленням. Свого часу неправильно було спроектовано саму систему опалення, тому взимку у школі ледь дотримувалися норм температурного режиму. Загальна вартість робіт із переобладнання складає 2,5 млн грн, з них уже надійшов
1 млн грн залучених коштів із держбюджету, інші кошти будуть іти у співфінансуванні із бюджетів різних рівнів. Роботи (заміна батарей) закінчаться до початку опалювального сезону, — запевняє директор закладу Наталія Кушнір.

IMG_3509 IMG_3493 IMG_3502 IMG_3503 IMG_3510 IMG_3492

На суму 10 тис. грн (державний бюджет) буде придбано морозильну камеру для харчоблоку Новгородківського навчально-виховного комплексу імені заслуженого учителя України Павла Федосійовича Козулі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад».

IMG_3466

Олександрівський район

Селище міського типу Олександрівка

Капітального ремонту покрівлі давно потребував районний Будинок культури. За планом реконструкції свого часу дві сусідні будівлі були з’єднані в одну. На місці з’єднання утворився жолоб, де збирається вода, тому затікає стеля над сценою, стіна у музеї та ДРАЦС, а головну небезпеку становить система електропостачання, яка теж затікає. Поточні ремонти не рятують ситуацію, лише капітальний ремонт. Він проходитиме у дві черги. У першу чергу ремонтуватиметься дах над сценою, де вода дійшла до електрики, у другу чергу виведена заміна гребнів покрівлі, облаштування водовідведення (жолоби і труби) та ремонт покрівлі над музеєм. Уже проведені внутрішні ремонтні роботи, для цього минулого року з державного бюджету було виділено 210 тис. грн. До осені планується провести зовнішні роботи, на які теж залучені 200 тис. грн з держбюджету (загалом за два роки це близько півмільйона гривень з бюджетів усіх рівнів), зараз справа за підрядниками, — підсумовує начальник відділу культури райдержадміністрації Антоніна Штим.

Фото

Директор селищного Будинку культури Валентина Гирич має мрію забезпечити дітей селища сучасним спортивно-ігровим дитячим майданчиком: «Майданчик, який функціонує зараз, створений силами батьків. Вони вкладали туди власні кошти, роботу та фантазію. Він дуже гарно виглядає, але цього замало. За сприяння Олеся Довгого були виділені кошти у сумі 45 тис. грн для покращення умов відпочинку дітей селища».

IMG_3043 IMG_3044 IMG_3039 IMG_3040

Мешканці житлового багатоповерхового будинку по вул. Незалежності України, 96, більшість з яких пенсіонери, багато років потерпають від аварійного стану даху будівлі. Ми спілкуємося із однією з мешканок Ольгою Костенко: «Будинку вже 50 років, капітального ремонту покрівлі не проводилося, а поточний тут вже безсилий. Погнили балки, шифер побитий, тече так, що у під’їздах усе побралося мохом, а якщо йде дощ, то під парасолькою слід іти не тільки на вулиці, а й у під’їзді. Загальна вартість ремонтних робіт складає орієнтовно 740 тис. грн., з них 300 тис. грн залучено з держбюджету, по 200 тис. грн виділили районна і селищна ради, жителі теж не стоять осторонь і збирають кошти самі. Така велика сума через те, що конструкція даху шатрова. Як нас запевнили в райдержадміністрації, роботи будуть закінчені вчасно, до початку холодів. З нетерпінням чекаємо на це».

IMG_3047 IMG_3050 IMG_3052 IMG_3053 IMG_3055

Для Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1», яка є опорним закладом, за кошти держбюджету буде придбано комплект меблів для шкільної їдальні на суму 40 тис. грн. «Меблі є морально застарілими та не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, бо слугують ще з 70-х років. За кошти районного бюджету проводиться ремонт самого харчоблоку, а ось за придбанням меблів довелося звернутися за допомогою до народного депутата Олеся Довгого», — говорить директор закладу Людмила Литвин.

IMG_3061 IMG_3057 IMG_3060

Селище міського типу Лісове

Завідувач господарством відділу освіти райдержадміністрації Анатолій Лаврусь: «Лісівська філія комунального закладу «Михайлівське НВО» 1962 року будівництва розмістилася на території колишнього військового містечка. 2007 року її від’єднали від централізованої системи опалення містечка та за кошти районного бюджету встановили модульну твердопаливну котельню. Система опалення не ремонтувалася з моменту початку роботи закладу, минулого року довелося провести ремонті роботи у зв’язку із аварійною ситуацією, що виникла. 100 відвідувачів цього закладу (серед них і дошкільнята) не можуть залишитися у холоді через непрацюючі котли, тому по закінченню опалювального сезону було придбано та встановлено 2 твердопаливні котли на суму 240 тис. грн (районний бюджет).

Нині для встановлення нових радіаторів, заміни труб з металевих на металопластикові, заміни димоходу, циркуляційного насосу і системи хімводоочищення надійшов
1 млн грн з державного бюджету та виділено 30 тис. з район-
ного. На даний час проведено перемови з підрядником та направлено  на комплексну експертизу проектно-кошторисну документацію, після отримання позитивного висновку розпочнуться роботи. Їх внутрішню частину закінчать до початку опалювального сезону».

Село Михайлівка

Комунальний заклад «Михайлівське НВО» — найбільша сільська школа у районі, тут найбільша наповнюваність початкових класів, а значить, село росте і розвивається. До того ж це опорний навчальний заклад, який має зручне географічне розташування, тому сюди на спортивні змагання з’їжджаються учні з філій НВО та учні з інших сіл. Але школа не мала спортивного майданчика зі штучним покриттям для таких змагань на комфортному і безпечному рівні. Та й дітям села було б зручно займатися спортом на відкритому просторі, бо діючий тренажерний зал розміщується у будівлі, доступ до якої відбувається згідно з графіком занять. Тому спочатку було прийнято рішення встановити майданчик зі штучним покриттям для волейболу, баскетболу та міні-футболу, а згодом виникла ідея встановити тренажери і таким чином створити певний спортивний комплекс просто неба. Роботи із встановлення майданчика зі штучним покриттям розпочалися у травні цього року. На них виділено 450 тис. грн з районного бюджету і бюджету сільської ради (250 та 200 відповідно), до упорядкування активно долучився місцевий фермер, тому зараз ведуться земляні роботи та закуплено штучне покриття. Відразу по завершенню будівництва першого майданчика перейдуть до обладнання майданчика з тренажерами. На  закупівлю останніх кошти у сумі 60 тис. грн  з державного бюджету уже надійшли на рахунки для подальшої проплати. «Тож відкриття комплексу плануємо на 1 вересня», — говорить  директор комунального закладу «Михайлівське навчально-виховне об’єднання» Сергій Бірець.

IMG_3022 IMG_3006 IMG_3007 IMG_3008 IMG_3011 IMG_3016 IMG_3017

Село Кримки

Спортивного майданчика на території школи потребують і діти та молодь цього населеного пункту. На його закупівлю та обладнання з держбюджету надійде 40 тис. грн. Після чого громада встановить та облаштує його власними силами.

IMG_3064 IMG_3065 IMG_3068

Село Розумівка

На сьогоднішній день тривають роботи над відновленням шатрової покрівлі Будинку культури, який зараз розширив свої функції та називається «Адміністративно-інфраструктурний центр розвитку громади». Тут розміщені і концертна зала, і сільська рада, і поштове відділення, і два комунальних підприємства та ін. «Цей центр обслуговує не тільки жителів нашої сільської ради, а й сусідніх сіл. 1 млн 300 тис виділено із держбюджету, 1 млн спрямував обласний бюджет, у співфінансуванні допомагають районний (200 тис. грн) та  сільський (100 тис. грн) бюджети. Кошти вже надійшли, проведений тендер, тож розпочинаємо ремонтні роботи», — впевнено розповідає сільський голова Микола Христенко.

IMG_3120 IMG_3075 IMG_3102 IMG_3125 IMG_3104 IMG_3105 IMG_3106 IMG_3108 IMG_3109 IMG_3111 IMG_3113 IMG_3116

Місто Світловодськ, смт Власівка

Трапляються ще парадокси, коли жителі населеного пункту, що розмістився на березі Дніпра, у наші дні не мають у своїх оселях води. Це трапилося із Власівкою. Розповідає керівник КП «Водограй» Віктор Кравченко: «80% селища забезпечене  централізованим водопостачанням, інші 20% перебувають в очікуванні з 60-х років від моменту заселення Власівки при будівництві Кременчуцької ГЕС, користуючись колодязями і свердловинами. Нарешті справа з водопостачанням зрушила з місця. Уже закінчено першу чергу робіт, яка розпочалася 2016 року та введена в експлуатацію у грудні  того ж року. Це було будівництво 672 м зовнішніх мереж на вул. Першотравневій за кошти бюджету селищної ради (більше 200 тис. грн). Цього року роботи продовжено. На них залучено кошти держбюджету у сумі 450 тис. грн. Зараз триває упорядкування документації  із землеустрою, після чого у вересні розпочнеться друга черга робіт на вулицях Труда від буд.№2 до буд. №32, Першотравневій від буд.№3 до буд. №57, Незалежності, Березова, Чумацька, яку буде проведено протягом місяця. Це не абсолютне забезпечення селища централізованим водопостачанням, тому наступного року впорядкування продовжать за рахунок коштів місцевого бюджету».

За ходом робіт за допомогою своїх помічників на місцях уважно слідкує народний депутат України Олесь Довгий. Наша редакція теж тримає руку на пульсі, спілкуючись із громадами п’яти районів та двох міст обласного значення Кіровоградської області, де нині тривають роботи із благоустрою. І, як ми уже зазначали, наприкінці року «Вісник Кіровоградщини» розповість про її результати.

Додати коментар

Ваш e-mail не будет опубликован.

Введіть текст коментаря!

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Контакти

Прес-служба Олеся Довгого:
Дмитро

Для зв'язку: